-- Pasirinkite --
MOKYKLOS NAUJIENOS
PROFESIJŲ SAVAITĖ

PROFESIJŲ SAVAITĖ

Vasario 22-28 dienomis Progimnazijoje vyko Profesijų savaitė, skirta ugdymui karjerai. Šios savaitės metu 1-4 klasių mokiniai savo svajones išreiškė piešiniuose. Mokinių kūrybiniai darbai buvo eksponuojami parodoje „Kuo aš noriu būti užaugęs“. Mokinius ruošė pradinio ugdymo mokytojos metodininkės Giedrė Radžiuvienė, Nijolė Viršilienė, Rasa Ulytė, Erika Lukauskienė, Aurelija Anužienė, Loreta Jurkaitienė, Violeta Ruzgailienė, Rasa Lingaitienė, Danguolė Jančienė, Rima Kontrimaitė, Loreta Dumčienė ir Renata Gaučienė, pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja.

7b, 7c klasių mokiniai, vadovaujami Rimos Šalkauskienės, lietuvių kalbos mokytojos metodininkės, paruošė kūrybinių darbų parodą „Interviu su profesijos atstovu“.

5-6 klasių oratorinio meno ir progimnazijos teatro „Tai bent“ mokiniai aktų salėje susitiko su Virginija Kochanskyte, aktore, skaitove, UNICEF Geros valios ambasadore, lietuviškojo žodžio puoselėtoja ir skleidėja, Klaipėdos universiteto docente. Aktorė dalinosi savo scenine patirtimi, suteikė mokiniams galimybę išbandyti save scenoje skaitant literatūrinius kūrinius, mokė oratorinio meno pagrindų. 5-7 klasių mokiniams vyko klasių valandėlės tema „Pažvelk į profesiją kitaip“, kurių metu mokiniai turėjo galimybę stebėti to paties pavadinimo LRT laidas apie įvairias profesijas.

8-tų klasių mokiniai susitiko su Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo darbuotojais, mokiniais. Progimnazijos mokiniams buvo pateikta naudingos ir įdomios informacijos apie mokymą šiame profesinio mokymo centre, apie automatinių sistemų mechatroniko, dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo, transporto priemonių remontininko (automobilių mechaniko) ir kt. specialybes. Mokiniai praktiškai pabandė pasidarbuoti su suvirinimo aparatu, 3D grafikos spausdinimo aparatu, o taip pat mokėsi kaip teisingai paserviruoti šventinį stalą.

Nuotoliniu būdu 8-tų klasių mokiniai bendravo su Klaipėdos turizmo mokyklos sektorinio praktinio mokymo centro vadove, kuri supažindino su reikalavimais stojantiesiems į šią mokyklą. Mokiniai sužinojo, jog šioje turizmo mokykloje galima mokytis virėjo, konditerio, padavėjo, poilsio paslaugų agento, sporto klubo veiklos organizavimo ir kt. specialybių.

Mokinių laukia dar įdomių susitikimų su atskirų specialybių atstovais ir ateityje.

Alma Pronckūnienė, karjeros specialistė

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.