-- Pasirinkite --
MOKYKLOS NAUJIENOS
NACIONALINĖ – MENINĖ KONFERENCIJA „ISTORIJOS PAMOKOS – IŠ GYVENIMO ISTORIJŲ”

NACIONALINĖ – MENINĖ KONFERENCIJA „ISTORIJOS PAMOKOS – IŠ GYVENIMO ISTORIJŲ”

Sausio 27 dieną pasaulis mini Tarptautinę Holokausto dieną ir Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo 78-ąsias metines. Šis paminėjimas ypač svarbus Lietuvai, kurioje Holokausto mastai buvo vieni iš pačių didžiausių visoje Europoje. Lietuvos istorijoje Holokaustas pasižymi didžiausiu aukų skaičiumi per trumpą laikotarpį. Iš viso per nacių Vokietijos okupaciją ir SSRS–Vokietijos karą žuvo apie 195 000–200 000, karo pabaigos sulaukė tik 10 000–12 000 Lietuvos žydų. Pirmą kartą Lietuvoje per tokį trumpą laiką buvo nužudyta tiek daug žmonių.

ISTORIJOS PAMOKOS – IŠ GYVENIMO ISTORIJŲ

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su Ariogalos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centru organizavo nacionalinę – meninę konferenciją „Istorijos pamokos – iš gyvenimo istorijų“. Konferencijoje dalyvavo mūsų Progimnazijos 6 ir 8 klasių mokiniai. Jie pristatė literatūrinę kompoziciją „Išgelbėti bulvių maišuose“ pagal Solomono Abramovičiaus ir Jakovo Zilbergo to paties pavadinimo parengtą knygą. Mokinius ruošė Alma Pronckūnienė, teatro vyr. mokytoja ir Daiva Latožienė, istorijos mokytoja metodininkė. Iš viso konferencijoje buvo parodyta 14 įvairaus formato pristatymų: literatūrinių kompozicijų, teatrinių miniatiūrų, dokumentinių filmų, improvizacijų.
Gausiai iš visos Lietuvos susirinkusius konferencijos dalyvius sveikino Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vadovas Ronaldas Račinskas, Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas, Raseinių rajono savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus vedėja Modesta Lukoševičienė, Ariogalos gimnazijos direktorius Arvydas Stankus.
Konferencijos dalyviai ir svečiai prisijungė prie Pasaulinio žydo kongreso inicijuotos akcijos „Mes prisimename“/„We Remember“.

Konferencijos darbą apibendrino ir mokyklų bendruomenes renginio pabaigoje apdovanojo Tarptautinės komisijos švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė.

Daiva Latožienė, istorijos mokytoja metodininkė,
Vlado Jurgučio progimnazijos TUC veiklos koordinatorė

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.