-- Pasirinkite --
MOKYKLOS NAUJIENOS
Pasaulinės kvantinės dienos Lietuvoje meno konkursas

Pasaulinės kvantinės dienos Lietuvoje meno konkursas

Balandžio 14 dieną buvo paskelbti nugalėtojai „Pasaulinės kvantinės dienos Lietuvoje meno konkurso“, skirto kvantiniams efektams ir įtakingiausiems kvantinės mechanikos istorijoje mokslininkams iliustruoti. Konkursą Lietuvoje organizavo Lietuvos Pasaulinės kvantinės dienos ambasadorė dr. Mažena Mackoit-Sinkevičienė, Mokslo sriuba ir EPS Young Minds, Fizinių ir technologijos mokslų centras, Lietuvos fizikų draugija, Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos institutas, VU Fizikos fakultetas ir Lietuvos fizikos mokytojų asociacija.

Pasaulinės kvantinės dienos Lietuvoje meno konkurse dalyvavo visi norintys progimnazijos 7-8 klasių mokiniai. Mokiniai piešė kvantinės fizikos mokslininkus (populiariausias buvo A. Einšteinas), kvantinės fizikos reiškinius, kvantinės fizikos taikymus. Patys įspūdingiausi mokinių darbai buvo išsiųsti į konkursą, kiti eksponuojami Palangos Jurgučio progimnazijos edukacinėse erdvėse. Iš atsiųstų 200 darbų į parodą Fizinių ir technologijos mokslų centre pateko tik 55 darbai. Tarp jų visi mūsų progimnazijos mokinių darbai: Šalmerytės Eglės, 7b kl. mok., Strimaitės Kamilės, 7c kl. mok.,  Normantaitės Onos Barboros, 7c kl. mok., Žvaginytės Gabrielės, 7c kl. mok.,  Brazauskaitės Austėjos, 7c kl. mok., Kontrimaitės Donatos, 7c kl. mok.,  Jašinskaitės Džiumanos, 7c kl. mok.,  Strimaitės Kamilės, 7c kl. mok., Labenskio Roko, 8b kl. mok., Brasaitės Robertos, 8b kl. mok., Vaičiūno Marko, 8b kl. mok., Užpelkio Vijaus Luko, 8b kl. mok., Sebeckio Eriko, 8b kl. mok., Mačiulytės Austėjos, 8b kl. mok. ir Vileikio Dovydo 8c kl. mok. Jų piešiniai bus išsaugoti Fizinių ir technologijos mokslų centro ir Lietuvos fizikų draugijos specialiose skaitmeninėse galerijose. Eglės Šalmerytės, Mestanzos Beitnaraite Gabrielle Bethos, Donatos Kontrimaitės, Austėjos Mačiulytės ir Gertrūdos Bičkauskaitės kūriniai išrinkti meno darbų parodai Fizinių ir technologijos mokslų centre.

Palangos Vlado Jurgučio progimnazija gali didžiuotis IV vietos nugalėtoja Mestanza Beitnaraite Gabrielle Betha, 8c klasės mokine ir III vietos nugalėtoja Rugile Želvyte, 8c klasės mokine. Rugilė laimėjo „Auksinis protas. Didysis stalo žaidimas“ – komandinį intelektinį žaidimą.

Gauti meno kūriniai ir iliustracijos bus rodomi ir aptariami LRT Plius Mokslo sriubos rubrikoje „Fizika prie kavos“.

Balandžio 14 d. vykusios paskaitos metu buvo parodyti fizikų sveikinimai ir viktorinos klausimai, aptarti meninio konkurso rezultatai. Įrašas išsaugotas Youtube platformoje: https://www.youtube.com/watch?v=Gm6psWaPaV8&t=1877s

Saulė Paulikienė,
fizikos mokytoja ekspertė

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.