-- Pasirinkite --
MOKYKLOS NAUJIENOS
Minecraft Education Edition – erdvė mąstymo, kūrybiškumo, bendravimo ugdymui

Minecraft Education Edition – erdvė mąstymo, kūrybiškumo, bendravimo ugdymui

2021 metų gruodžio 14 dieną Palangos Vlado Jurgučio progimnazija kelioms valandoms tapo mąstymo, kūrybiškumo bei bendravimo erdve – čia vyko mokinių saviraiškos programos „Minecraft Education Edition – erdvė mąstymo, kūrybiškumo, bendravimo ugdymui” baigiamasis renginys. 7-14 metų vaikai iš Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos ir Palangos Baltijos pagrindinės mokyklos varžėsi demonstruodami programavimo žinias ir kūrybiškumą. Saviraiškos programos pagrindas populiaraus Minecraft kompiuterinio žaidimo versija skirta edukacijai „Minecraft Education Edition“ . Ši programos/žaidimo versija lavina ir ugdo programavimo įgūdžius, algoritminį ir erdvinį mąstymą, kūrybiškumą, bendravimą bei bendradarbiavimą. Minecraft žaidimas – niekada nesibaigiantis procesas, kuriame žaidėjai trimatėje erdvėje stato arba griauna įvairių medžiagų blokus, tyrinėja aplinką, ieško išteklių. „Minecraft Education Edition“ – tai platforma, kuri atspindi, kaip pagal tam tikras sukurtas sąlygas galima identifikuoti problemą ir rasti algoritmą tos problemos sprendimui. Taigi, vykdant mokinių programą, jos dalyviams buvo įvardyta problema, kurios sprendimui mokiniams reikėjo pasitelkti kūrybiškumą, programavimo įgūdžius bei algoritminį mąstymą.

Giliausias programavimo žinias, gebėjimą identifikuoti iškeltą problemą ir rasti jos sprendimo kelius, vertinimo komisijos sprendimu 7-10 metų amžiaus grupėje  parodė Ąžuolas Skersys, Leonardas Gricius, Šarūnas Dautartas, 11-14 metų amžiaus grupėje puikius rezultatus parodė Matas Zaleckas, Vilius Montvydas, Rytis Balčiūnas, Tijus Valanta. Mokiniai buvo apdovanoti vertingais prizais ir įteiktos padėkos.

Gausus mokinių saviraiškos programos dalyvių skaičius parodė, kad vaikai nėra abejingi savo ateičiai, yra žingeidūs ir motyvuoti pažinti savo individualumą, ieško įdomios ir mąstymo reikalaujančios veiklos.

Mokinių saviraiškos programos „Minecraft Education Edition – erdvė mąstymo, kūrybiškumo, bendravimo ugdymui” organizatoriai dėkoja visiems programos dalyviams ir jų mokytojams už entuziazmą ir kūrybiškumą.

Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos
informacinių technologijų mokytojas ekspertas
Osvaldas Valiukas

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.