-- Pasirinkite --
MOKYKLOS NAUJIENOS
Minecraft Education Edition – erdvė mąstymo, kūrybiškumo, bendravimo ugdymui

Minecraft Education Edition – erdvė mąstymo, kūrybiškumo, bendravimo ugdymui

2019 metų gruodžio 13 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla kelioms valandoms tapo mąstymo, kūrybiškumo bei bendravimo erdve – čia vyko Palangos miesto savivaldybės remiamos mokinių saviraiškos programos Minecraft Education Edition – erdvė mąstymo, kūrybiškumo, bendravimo ugdymui” baigiamasis renginys. 8-14 metų vaikai iš VšĮ Pranciškonų gimnazijos, Kretingos r. Vydmantų gimnazijos, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos, Palangos Baltijos pagrindinės mokyklos, Klaipėdos r. Kretingalės pagrindinės mokyklos ir Kretingos Simono Daukanto progimnazijos varžėsi demonstruodami programavimo žinias ir kūrybiškumą. Saviraiškos programos pagrindu tapo populiaraus Minecraft kompiuterinio žaidimo versija skirta edukacijai Minecraft Education Edition“ . Ši programos/žaidimo versija  lavina ir ugdo programavimo įgūdžius, algoritminį ir erdvinį mąstymą, kūrybiškumą, bendravimą bei bendradarbiavimą. Minecraft žaidimas – niekada nesibaigiantis procesas, kuriame žaidėjai trimatėje erdvėje stato arba griauna įvairių medžiagų blokus, tyrinėja aplinką, ieško išteklių. „Minecraft Education Edition“ – tai platforma, kuri atspindi, kaip pagal tam tikras sukurtas sąlygas galima identifikuoti problemą ir rasti algoritmą tos problemos sprendimui. Taigi, vykdant mokinių programą, jos dalyviams buvo įvardyta problema, kurios sprendimui mokiniams reikėjo pasitelkti kūrybiškumą, programavimo įgūdžius bei algoritminį mąstymą. Giliausias programavimo žinias, gebėjimą  identifikuoti iškeltą problemą ir rasti jos sprendimo kelius, vertinimo komisijos sprendimu savo amžiaus grupėse  parodė Amelija Sunklodė, Vladas Jagorkinas ir Linas Kančiauskas, kurie buvo apdovanoti vertingais prizais.

Gausus mokinių saviraiškos programos dalyvių skaičius parodė, kad vaikai nėra abejingi savo ateičiai, yra žingeidūs ir motyvuoti pažinti savo individualumą, ieško įdomios ir mąstymo reikalaujančios veiklos.

Mokinių saviraiškos programos Minecraft Education Edition – erdvė mąstymo, kūrybiškumo, bendravimo ugdymui” organizatoriai dėkoja visiems programos dalyviams ir jų mokytojams entuziazmą ir kūrybiškumą. 

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos informacinių technologijų mokytojas ekspertas Osvaldas Valiukas 

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.