2026 m. gegužės 11-14 dienomis mūsų progimnazijos 8b klasės mokinės Vanesa Vainoraitė, Rugilė Kaminskaitė, Medeinė Sodeikaitė, Lėja Šaulinskytė, 8d klasės mokinė, Birutė Gikarienė, neformaliojo švietimo (šokio) mokytoja ekspertė ir Edita Petrušonytė, vokiečių kalbos mokytoja metodininkė, lankėsi Vokietijoje, Bergeno Riugene regioninės mokyklos „Am Grünen Berg“ 40 metų jubiliejaus šventėje. Kelionė tapo ne tik prasmingu tarptautinio bendradarbiavimo tęstinumu, bet ir puikia proga pažinti kitą kultūrą, susirasti naujų draugų bei patirti daug įsimintinų akimirkų.
Viešnagės metu dalyvavome jubiliejiniuose renginiuose, kuriuose susitikome su Bergeno mokyklos bendruomene, bendravome su vokiečių moksleiviais ir mokytojais, lankėmės pamokose, apžiūrėjome mokyklą. Draugiška atmosfera, šiltas priėmimas ir bendros veiklos padėjo dar labiau sustiprinti partnerystės ryšius tarp mokyklų.
Dalyvavimas šioje tarptautinėje programoje suteikė mokiniams pasitikėjimo savimi, leido atskleisti talentus ir garbingai atstovauti savo progimnazijai, Palangai, Lietuvai.
Lankėms Königstuhl muziejuje ir parodoje, kur susipažinome su regiono istorija, gamtos paveldu bei įdomiais interaktyviais eksponatais. Ši patirtis ypač vertinga puoselėjant tvarumo principus ir idėjas, kurios labai svarbios mūsų progimnazijos bendruomenei.
Dėkojame Palangos ir Bergeno Riugene miestų savivaldybėms už suteiktą nuostabią galimybę mokiniams ir mokytojams apsilankyti mokykloje, su kuria bendradarbiaujame jau 14 metų. Taip pat dėkojame Palangos Vlado Jurgučio mokyklos direktorei Laimutei Benetienei už paramą organizuojant kelionę. Tikimės tolesnio bendradarbiavimo ir dar ne vieno susitikimo ateityje!
Edita Petrušonytė, vokiečių kalbos mokytoja metodininkė


