-- Pasirinkite --
MOKYKLOS NAUJIENOS

LIETUVOS ŽYDŲ GENOCIDO AUKŲ ATMINIMO DIENOS PAMINĖJIMAS PALANGOS VLADO JURGUČIO PROGIMNAZIJOJE

Rugsėjo 23-oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Šiemet minime 80-ąsias Holokausto pradžios Lietuvoje metines. 1943 m. rugsėjo 23 d. buvo likviduotas Vilniaus getas ir minime 78-ąsias Vilniaus geto likvidavimo metines.

Artėjant rugsėjo 23-ajai, Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai, Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklas, Tolerancijos ugdymo centrus ir visas švietimo institucijas Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti komisija pakvietė dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“.

Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos bendruomenė šioje pilietinėje iniciatyvoje dalyvauja kiekvienais metais.

Pirmų, antrų ir trečių klasių mokiniai, vadovaujami savo mokytojų, susipažino su žydų tautos simboliais ir papročiais, skaitė žydų pasakas. Ketvirtų klasių mokiniai kartu su savo auklėtojomis skaitė Mariaus Marcinkevičiaus knygą „Akmenėlis“ ir savo įspūdžius perteikė piešiniuose. Iš šių piešinių progimnazijoje bus parengta paroda.

Penktų, šeštų, septintų ir aštuntų klasių mokiniai žiūrėjo video medžiagą apie tai, kodėl šią dieną reikia minėti ir kaip tai daroma įvairiose Lietuvos vietose. Mokytojų jie buvo supažindinti su istoriniais faktais apie Vilniaus getą. Ant savo atsineštų lauko akmenėlių mokiniai užrašė pasirinktą 1941 metais nacių nužudyto Palangos žydų tautybės žmogaus vardą, o vėliau šį akmenėlį panaudojo dėliojant meninę kompoziciją – Dovydo žvaigždę, siekiant pagerbti žuvusių Palangos ir Lietuvos žydų atminimą. Kad mokiniai geriau suprastų vykusį Holokaustą II pasaulinio karo metu, savo klasėse žiūrėjo filmą „Berniukas dryžuota pižama“, po to vykdė jo aptarimą.

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos minėjimo veiklas progimnazijoje organizavo Saulė Paulikienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, ir Daiva Latožienė, istorijos mokytoja metodininkė, mokyklos Tolerancijos centro veiklos koordinatorė.

Informaciją ruošė: Daiva Latožienė, istorijos mokytoja metodininkė, Progimnazijos Tolerancijos centro veiklos koordinatorė

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.