-- Pasirinkite --
MOKYKLOS NAUJIENOS
Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

1943 m. rugsėjo 23-iąja buvo likviduotas Vilniaus getas. Šiais metais minime 77-ąsias Vilniaus geto likvidavimo metines.

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena Lietuvoje minima nuo 1994-ųjų metų. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti šios dienos paminėjimus mokyklų bendruomenėms inicijuoja jau daugiau nei penkiolika metų. Šia iniciatyva siekiama, kad Lietuvos visuomenė žinotų apie Lietuvoje gyvenusią gausią žydų bendruomenę (iki Antrojo pasaulinio karo Lietuvoje gyveno apie 215.000–220.000 žydų) ir suvoktų Holokaustą mastą tiek Lietuvoje, tiek nacių okupuotoje Europoje Antrojo pasaulinio karo metu. Svarbu, kad mokiniai suvoktų, jog masinis žydų žudymas nėra vien Paneriai, Kauno IX fortas –masinių žudynių vietų Lietuvoje yra daug – jų yra daugiau nei 200.

Minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, mūsų mokykla tradiciškai dalyvavo respublikinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Šia iniciatyva siekiama aplankyti masines žydų žūties vietas, nueiti pėsčiomis kelią (ar dalį to kelio), kuriuo į mirtį buvo varomi nekalti žmonės. Šiais metais šią iniciatyvą dėl objektyvių priežasčių vykdėme negausiai, nes ją vykdė tik viena – 7a klasė. Rugsėjo 23 – iąją mokiniai, kaip atminties ženklą prie paminklo, žyminčio Holokausto vietą Palangos Botanikos parke, padėjo po akmenėlį. Istorijos mokytoja metodininkė ir mokyklos Tolerancijos centro veiklos koordinatorė Daiva Latožienė čia papasakojo apie Palangos žydų tragediją II pasaulinio karo metais ir trumpą Vilniaus geto istoriją. Mokiniams, nedalyvavusiems „Atminties kelyje“, istorijos mokytoja metodininkė Daiva Latožienė istorijos pamokų metu pateikė faktus apie žydų Holokaustą Lietuvoje ir Palangos apylinkėse. Taip pat mokykloje paruošta informacinė – stendinė medžiaga iš mokinių trumpalaikių projektinių darbų, skirta šiai datai paminėti.

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.