-- Pasirinkite --
MOKYKLOS NAUJIENOS
Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena

Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuoja Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose ir kitose švietimo institucijose. Šiemet minime 79-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Šiemet, minint Gedulo ir vilties dieną, mūsų mokykla tradiciškai prisijungs prie pilietinės iniciatyvos „Vilties aitvaras“ („Aitvaras“ kaip simbolis, žmonių sąmonėje turi teigiamą prasmę – jis, kaip ir žmonių svajonės, yra laisvas ir plazdenantis ore. Žmonės, kurie buvo ištremti, neteko visko: Tėvynės, namų, artimųjų, laisvės ir galimybės rinktis. Tačiau svajones, viltį galėjo turėti, neišsiduodant ir tvirtai saugant savo širdyje.) ir „Misija – Sibiras“ iniciatyvos „Visuotinės tylos minutės“ .

Kviečiame visus mūsų mokyklos bendruomenės narius birželio 14 dieną, 11 val. 59 min. prisijungti prie Lietuvoje skelbiamos VISUOTINĖS TYLOS MINUTĖS. Jau ketvirtus metus visa Lietuva sustos tam, kad pagerbtume tautiečius nukentėjusius nuo tremties ir kalinimų. Prisidėk prie vieningiausios tylos, kuri kada nors buvo Lietuvoje!

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos Tolerancijos ugdymo centro veiklos koordinatorė Daiva Latožienė

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.