-- Pasirinkite --
MOKYKLOS NAUJIENOS
DŽIUGUS LAIMĖJIMAS LIETUVOS MOKINIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSE

DŽIUGUS LAIMĖJIMAS LIETUVOS MOKINIŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSE

Štai jau įvyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkursas, kurio organizatoriai yra  Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Konkursą remia Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. 2022 m. balandžio 6d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras paskelbė Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso respublikinio etapo laimėtojus. Nuotolinio renginio metu konkurso laimėtojus paskelbė vertinimo komisijos pirmininkė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Teatro katedros scenos kalbos pedagogė, menotyros daktarė Danutė Vaigauskaitė.

Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos skaitovas Domantas Vaitkus apdovanotas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II laipsnio diplomu. Domantą pergalėjo lydėjo ir Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regioniniame etape, kur laimėjo I -ąją vietą.

Šiame konkurse mokinius vertino:  dr. Roma Bončkutė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Tekstologijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja, Klaipėdos universiteto profesorė;  Aušra Martišiūtė – Linartienė, profesorė, humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto dėstytoja;  Martynas Januška, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas ekspertas, Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus skrajojamojo teatro režisierius; Jonas Viršilas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto scenos kalbos pedagogas.

Domantas mokosi 7a klasėje, lanko progimnazijos teatrą, dalyvauja įvairiuose teatriniuose, muzikiniuose projektuose. Skaitovo kelią mokinys pasirinko būdamas dar pirmoje klasėje. Tad nedideliais žingsniais, bet tikslingai Domantas siekia  pajusti ir perteikti meninio žodžio skambesį, raišką, prasmę.

Linkime, jog  Domantas ir toliau eitų šiuo keliu, toliau gilintų meninio žodžio suvokimą ir džiugintų klausytojus. Sėkmės.

Alma Pronckūnienė, teatro vyresnioji mokytoja

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.